Orszak Trzech Króli

Z inicjatywy Księdza Proboszcza Dziekana Mariusza Pietrzykowskiego i Pana Burmistrza Marka Szulca we wtorek, 6. stycznia,
w Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli, po Mszy Świętej o godzinie 13:00, z kościoła Św. Andrzeja Apostoła, uformował się po raz pierwszy w historii naszej Parafii, a jednocześnie Miasta i Gminy Prabuty, Orszak Trzech Króli.  Jak odnotował na facebooku Pan Marek Szulc, ” wszystko „zagrało”: słoneczna pogoda, zachęceni przez księży parafianie, właściciele ( Marta, Jakub, Tomasz Chrząszcz ) i przyjaciele Ośrodka Jeździeckiego w Julianowie, barwnie przebrani za biblijne postacie, strażacy prabuckiej jednostki OSP, zabezpieczający przemarsz a nawet moja autorska gwiazda, która w końcu zaczęła się kręcić, wreszcie ” Grupa Jędrzeja „, która zakończyła pierwszy happeningowy Marsz Trzech Króli, dobrze przyjętym przez publiczność wypełniającą Konkatedrę koncertu kolęd”… Wiele starszych osób i dzieci mieli na głowach zrobione przez siebie lub zakupione korony, jako symbol przynależności do Rodu Królewskiego Jezusa Chrystusa.   Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami: Warszawską, Kwidzynską, Placem Kościuszki, Kraszewskiego, Rynkiem, Prusa i Barczewskiego, i doszedł do Konkatedry Św. Wojciecha. Tu odbył się  wspomniany wcześniej koncert kolęd. Wykonawcami była ” Grupa Jędrzeja „: zespól w składzie: Krasiński Paweł, Łukaszewski Krzysztof, Mosiejczyk Andrzej i Sawicki Marcin oraz soliści: Dudajek Joanna, Dudajek Małgorzata, Gabriel Magdalena, Galiniewski Jarosław, Gunajew Małgorzata, Trzcińska-Kowalska Palmira, Krasiński Jędrzej, Papis Krzysztof, Próchnicka Barbara i Śmietańska Izabela.    Pomysłodawcy i organizatorzy tegorocznego Orszaku Trzech Króli dziękują z serca Wszystkim Uczestnikom. Do zobaczenia w przyszłym roku na II Orszaku Trzech Króli w Prabutach.

Antoni Klejnowski