II PRABUCKA NOCNA DROGA KRZYŻOWA – 31 MARCA 2017r.

II Prabucka Nocna Droga Krzyżowa noc z 31 marca na 1 kwietnia 2017r.

Idea akcji:

Można przeżyć Drogę Krzyżową w kościele, siedząc w ławce i słuchając rozważań. Można na stojąco, siedząco, w samotności lub w tłumie ludzi zgromadzonych na tym nabożeństwie. Każdy sposób jest inny, nie ma lepszych czy gorszych. Ci, którzy już szli z nami, mówią, że było to wyzwanie, głębokie przeżycie, doświadczenie własnej słabości i chociaż ułamka ciężaru, jaki dźwigał Jezus podczas Swojej Drogi. Bo inaczej patrzy się na Jego cierpienie z ciepłej ławki, inaczej gdy stopy pełne są odcisków, a nogi odmawiają posłuszeństwa…

Zapoznaj się z poniższymi informacjami na temat Prabuckiej Nocnej Drogi Krzyżowej  i zdecyduj, czy chcesz podjąć wyzwanie.

Prabucka Nocna Droga Krzyżowa polega na pokonaniu w nocy, w milczeniu trasy EDK, medytowaniu rozważań i zmaganiu się z własnymi słabościami. PNDK ma charakter indywidualny, podczas przejścia trasą, w razie jakichkolwiek nieprzewidzianych zdarzeń, jesteś zdany wyłącznie na własne siły. Uczestnictwo ma charakter dobrowolnej praktyki religijnej. Jest ona przeznaczona dla osób pełnoletnich. Uczestnictwo nieletnich jest możliwe tylko pod opieką osoby dorosłej. Biorąc w niej udział robisz to na własną odpowiedzialność. Zapoznaj się z przebiegiem trasy i oceń, czy jesteś w stanie ją przejść. Decydując się na udział bierzesz na siebie pełną odpowiedzialność za wszelkie sprawy związane z tym wydarzeniem. Nasza, Prabucka Nocna Droga Krzyżowa liczy około 25 kilometrów. Orientacyjny czas przejścia jest uzależniony od kondycji fizycznej uczestników waha się od około 4 do 6 godzin. Uczestnicy otrzymają opis trasy oraz teksty rozważań do poszczególnych stacji drogi krzyżowej. Mapka trasy do pobrania na stronie parafii.

Zanim wyruszysz z domu:

Koniecznie:

  • przygotuj prowiant na drogę (jedzenie, picie, termos z gorącą herbatą, wodę, wysokoenergetyczny prowiant: czekolada, batony, chałwa); najlepiej wszystko do jednego plecaka,
  • weź z sobą ciepłe ubrania, wygodne i wodoodporne buty przystosowane do długich wędrówek (w niektórych miejscach trasa może być błotnista i śliska), nieprzemakalny ubiór, odpowiedni do kilkustopniowych zmian temperatur oraz niesprzyjających warunków pogodowych,
  • miej przy sobie: naładowany telefon komórkowy, latarkę (najlepiej czołową), podstawowe opatrunki, odblaski (najlepiej kamizelki odblaskowe),
  • poinformuj bliskich o planowanym wyjściu,
  • zabezpiecz sobie możliwość transportu powrotnego w razie konieczności rezygnacji z dalszej drogi; pamiętaj, że w EDK wpisane jest ryzyko i zgoda na nieprzewidywalne zdarzenia,
  • zapoznaj się ponownie z przebiegiem i charakterem wybranej trasy

Warto:

  • przygotować sobie własny drewniany krzyż,
  • mieć kijki do wędrówek pieszych (np. do nordic walking),
  • mieć mapę obszaru, po którym przebiega trasa EDK

Pamiętaj także, iż zbyt duży ciężar na plecach to większe obciążenie i większe zmęczenie podczas drogi.

Mapka przebiegu II Prabuckiej Nocnej Drogi Krzyżowej.

OPIS TRASY: plik do pobrania:

Opis trasy:

Stacja I –  kościół św. Andrzeja

Poruszamy się ul. Warszawską w stronę ronda, skręcamy w ul. Malborską. Idziemy do przejścia przez jezdnię przed skrzyżowaniem na Obrzynowo, wchodzimy do parku miejskiego.

Stacja II – pawilon-mauzoleum w parku,

Poruszamy się dalej drogą w parku aż do drogi asfaltowej na Obrzynowo. Za drugim wiaduktem kolejowym skręcamy w lewo w kierunku plaży miejskiej, idziemy wzdłuż torów kolejowych. Do drogi w stronę Górowych. Nie przechodzimy przez tory kolejowe.

Stacja III – skrzyżowanie przed wiaduktem

Dochodzimy do drogi asfaltowej na Górowychy. Skręcamy w lewo przez wiadukt drogowy w stronę Prabut. Przechodzimy przez wiadukt, schodzimy w dół. Skręcamy w prawo w kierunku Gont i idziemy do wioski.

Stacja IV – kapliczka w Gontach.

Od kapliczki poruszamy się dalej w kierunku Sypanicy. Idziemy drogą wśród pól. Dochodzimy do drogi asfaltowej w Sypanicy i skręcamy w prawo w kierunku Orkusza.

Stacja V – kaplica w Sypanicy

Poruszamy się drogą asfaltową w kierunku Orkusza.

Stacja VI – przystanek autobusowy w Orkuszu

Za jeziorem skręcamy w lewo w kierunku Laskowic. Trzymamy się drogi asfaltowej aż do kapliczki w Laskowicach.

Stacja VII – kapliczka w Laskowicach

Skręcamy w lewo pod górkę i trzymamy się drogi asfaltowej aż do wioski Szramowo, tam skręcamy w prawo.

Stacja VIII – kapliczka w Szramowie

Od kapliczki idziemy dalej, w lewo, obchodzimy wioskę i skręcamy w prawo, w brukowaną drogę. Schodzimy w dół w kierunku lasu. Poruszamy się wybrukowaną drogą. Dochodzimy do miejsca gdzie droga biegnie przy torach kolejowych. Idziemy dalej.

Stacja IX – wiadukt kolejowy w lesie

Z drogi brukowanej skręcamy w prawo pod wiaduktem. Następnie skręcamy w drugą leśną drogę w prawo. Mijamy zwalony dąb i idziemy prosto aż do stacji X.

Stacja X – leśne skrzyżowanie

Przy tej stacji skręcamy w lewo i idziemy aż do Młyniska( nazywanego też trzecim młynem), przechodzimy przez rzekę Liwę.

Stacja XI –  Młynisko

Idziemy dalej pod górę w kierunku drogi na Kwidzyn. Po wejściu pod górę skręcamy w lewo w kierunku parkingu leśnego(tzw. Nowy lub drugi młyn). Po dojściu do skrzyżowania dróg leśnych skręcamy ponownie w lewo na leśny parking.

Stacja XII – Leśny Parking

Z parkingu idziemy w lewo, ponownie przechodzimy przez rzekę Liwę, wchodzimy pod górkę, mijamy drogę w prawo i idziemy prosto do poczwórnego skrzyżowania. Tam skręcamy w prawo i idziemy prosto do końca drogi, aż do zakrętu w lewo. Skręcamy w lewo i idziemy na wprost aż do ogrodzenia sadu. Tam skręcamy w prawo w kierunku Gąsek i idziemy prosto do drogi na Prabuty. Przechodzimy przez most i idziemy do asfaltu.

Stacja XIII – most na rzece Liwie

Na drodze asfaltowej skręcamy w prawo i idziemy do Prabut. W Prabutach skręcamy w ul. Okrężną, ul.Mazurską wchodzimy pod górkę i idziemy w lewo ul. Jagotty, skręcamy w prawo w ul. Długą, w lewo w ul. Barczewskiego i dochodzimy do konkatedry pod wezwaniem św. Wojciecha

Stacja XIV – konkatedra

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.