Ogłoszenia parafialne – VIII NIEDZIELA ZWYKŁA 26.02.2017r.

Kancelaria parafialna będzie czynna do końca lutego w poniedziałek 15.30-17.30 i w sobotę 9.00-12.00.

W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa, która jest początkiem Wielkiego Postu. Msze św.  z poświęceniem popiołu i obrzędem pokutnym w kościele św. Andrzeja o godz. : 7.00, 10.00 i 18.00, w Katedrze o godz. 16.30. Tego dnia obowiązuje post ścisły. Nie spożywamy pokarmów mięsnych i jemy dwa razy lekko i raz do syta.

Wszyscy wierni w czasie Wielkiego Postu zobowiązani są czynić pokutę. Czynami pokutnymi są: modlitwa, post i jałmużna, a także uczynki pobożności i miłości, akty umartwienia, wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, post ścisły i powstrzymanie się od zabaw. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich wiernych, którzy ukończyli 14 rok życia do końca życia. Post ścisły polega nie tylko na wstrzymaniu się od spożycia posiłków mięsnych, ale także na ograniczeniu posiłków, czyli jeden posiłek do syta i dwa posiłki mniejsze. Post ścisły obowiązuje wszystkich wiernych od ukończenia 18 roku życia do rozpoczęcia 60 roku życia.

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych: w „Drodze Krzyżowej” i „Gorzkich Żalach”. „Droga Krzyżowa” w piątek: dla dzieci o godz. 16.30, dla dorosłych o godz. 17.30 i dla młodzieży o godz.19.00. „Gorzkie Żale” w niedzielę o godz. 17.30.

Rekolekcje wielkopostne w V Niedzielę Wielkiego Postu od 2 – 5 kwietnia poprowadzi ks. prof. Marek Żmudziński, dziekan Wydziału Teologicznego na UWM w Olsztynie.

Kandydaci do Bierzmowania roku II mają spotkanie w czwartek 2 marca o godzinie 17.00 w Kościele św. Andrzeja.

W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota m-ca marca. Odwiedziny chorych w I piątek 3 marca od godz. 9.00.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ogłoszenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.