XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 29.09.2024

Biuletyn Parafialny, Parafia pod wezwaniem Świętego Wojciecha w Prabutach

+ Słowa Ewangelii według Świętego Marka (Mk 9, 38 – 43. 48. 47 – 48)

Apostoł Jan rzekł do Jezusa: „Nauczycielu, widzieliśmy kogoś, kto nie chodzi z nami, jak w Twoje imię wyrzucał złe duchy, i zaczęliśmy mu zabraniać, bo nie chodzi z nami”. Lecz Jezus odrzekł: „Przestańcie zabraniać mu, bo nikt, kto uczyni cud w imię moje, nie będzie mógł zaraz źle mówić o Mnie. Kto bowiem nie jest przeciwko nam, ten jest z nami. Kto wam poda kubek wody do picia, dlatego że należycie do Chrystusa, zaprawdę, powiadam wam, nie utraci swojej nagrody. A kto by się stał powodem grzechu dla jednego z tych małych, którzy wierzą, temu lepiej byłoby kamień młyński uwiązać u szyi i wrzucić go w morze. Jeśli zatem twoja ręka jest dla ciebie powodem grzechu, odetnij ją; lepiej jest dla ciebie ułomnym wejść do życia wiecznego, niż z dwiema rękami pójść do piekła w ogień nieugaszony. I jeśli twoja noga jest dla ciebie powodem grzechu, odetnij ją; lepiej jest dla ciebie chromym wejść do życia, niż z dwiema nogami być wrzuconym do piekła. Jeśli twoje oko jest dla ciebie powodem grzechu, wyłup je; lepiej jest dla ciebie jednookim wejść do królestwa Bożego, niż z dwojgiem oczu być wrzuconym do piekła, gdzie robak ich nie ginie i ogień nie gaśnie”.

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE    29   WRZEŚNIA   2024

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

• w poniedziałek, 30 września, wspomnienie  Świętego Hieronima, kapłana i doktora Kościoła;
  • we wtorek, 1 października, wspomnienie Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła;
  • w środę, 2 października, wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów;
  • w piątek, 4 października, wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu;
  • w sobotę, 5 października, wspomnienie Świętej S. Faustyny Kowalskiej, dziewicy.

Nabożeństwo Różańcowe codziennie od wtorku przez cały miesiąc październik o godzinie 17.30. Dla dzieci we wtorki i czwartki o godzinie 16.30.

W tym tygodniu I czwartek, I piątek, I sobota miesiąca października. W I piątek 4 października odwiedziny chorych w domach. W I sobotę 5 października po porannej Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi oraz o godzinie 9.00 Msza Święta dla Wspólnoty Żywego Różańca w intencji róży różańcowej pod wezwaniem „Świętej Kingi”.

W przyszłą niedzielę 6 października przypada miesięczna adoracja Najświętszego Sakramentu.

Przenosimy wszystkie Msze Święte i nabożeństwa z katedry do kościoła parafialnego od poniedziałku 30 września do odwołania (około trzy miesiące).

W ramach akcji „Pomagamy Powodzianom” zebrano artykuły żywnościowe, środki czystości, kołdry, koce, narzędzia, wodę. Wszystkie ofiarowane rzeczy czterema busami zostały przewiezione do Kwidzyna, a stamtąd do jednej z gmin dotkniętej powodziom. Dziękujemy wszystkim parafianom i darczyńcom za dobre serce i prabuckim przedsiębiorcom za transport. Bóg zapłać.

Dziękuję wszystkim za złożone ofiary na tacę w minioną niedzielę 22 września. Bóg zapłać. Wszystkie ofiary zbierane w kościołach trafiają na konto Caritas Polska, która prowadzi pomoc materialną i duchową dla powodzian.

PARAFIALNA CZYNNA
poniedziałek i środa godz. 15.00-17.00