XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 22.09.2024

Biuletyn Parafialny, Parafia pod wezwaniem Świętego Wojciecha w Prabutach

+ Słowa Ewangelii według Świętego Marka (Mk 9, 30 37)

Jezus i Jego uczniowie przemierzali Galileę, On jednak nie chciał, żeby ktoś o tym wiedział. Pouczał bowiem swoich uczniów i mówił im: „Syn Człowieczy będzie wydany w ręce ludzi. Ci Go zabiją, lecz zabity, po trzech dniach zmartwychwstanie”. Oni jednak nie rozumieli tych słów, a bali się Go pytać. Tak przyszli do Kafarnaum. Gdy był już w domu, zapytał ich: „O czym to rozprawialiście w drodze?” Lecz oni milczeli, w drodze bowiem posprzeczali się między sobą o to, kto z nich jest największy. On usiadł, przywołał Dwunastu i rzekł do nich: „Jeśli ktoś chce być pierwszym, niech będzie ostatnim ze wszystkich i sługą wszystkich”. Potem wziął dziecko, postawił je przed nimi i objąwszy je ramionami, rzekł do nich: „Kto jedno z tych dzieci przyjmuje w imię moje, Mnie przyjmuje; a kto Mnie przyjmuje, nie przyjmuje Mnie, lecz Tego, który Mnie posłał”.

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE    22   WRZEŚNIA   2024

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy:

• w poniedziałek, 23 września, Wspomnienie Świętego Pio z Pietrelciny, prezbitera;
  • w czwartek, 26 września, Wspomnienie Świętego Kosmy i  Świętego Damiana, męczenników;
  • w piątek, 27 września, Wspomnienie Świętego Wincentego á Paulo, prezbitera;
  • w sobotę, 28 września, Wspomnienie Świętego Wacława, męczennika

Dziś ofiary składane na tacę przeznaczamy na pomoc dla poszkodowanych przez powódź, która nawiedziła południowo – zachodnią Polskę. Dziękujemy Parafialnemu Oddziałowi Akcji Katolickiej za przeprowadzenie w minionym tygodniu zbiórki niezbędnych rzeczy dla powodzian. Dziękujemy wszystkim za okazane wsparcie.

W piątek, w Miłomłynie o godzinie 20.00 w kościele pod wezwaniem Świętego Bartłomieja odbędzie się czuwanie dla młodzieży. Gościem spotkania będzie Pani Patrycja Hurlak. Zachęcamy do udziału, a bliższych informacji udziela ksiądz Grzegorz.

W sobotę przypada druga rocznica śmierci Śp. Biskupa Jana Styrny, pamiętajmy w modlitwie w intencji zmarłego pasterza diecezji.

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Maria Żarczyńska, śp. Szymon Klonowski, śp. Roman Demczyński, oraz śp. Andrzej Talar. „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

poniedziałek i środa godz. 15.00-17.00
sobota godz. 9.00-12.00