XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 15.09.2024

Biuletyn Parafialny, Parafia pod wezwaniem Świętego Wojciecha w Prabutach

+ Słowa Ewangelii według Świętego Marka (Mk 8, 27 – 35)

Jezus udał się ze swoimi uczniami do wiosek pod Cezareą Filipową. W drodze pytał uczniów: „Za kogo uważają Mnie ludzie?” Oni Mu odpowiedzieli: „Za Jana Chrzciciela, inni za Eliasza, jeszcze inni za jednego z proroków”. On ich zapytał: „A wy za kogo Mnie uważacie?” Odpowiedział Mu Piotr: „Ty jesteś Mesjasz”. Wtedy surowo im przykazał, żeby nikomu o Nim nie mówili. I zaczął ich pouczać, że Syn Człowieczy wiele musi wycierpieć, że będzie odrzucony przez starszych, arcykapłanów i uczonych w Piśmie; że zostanie zabity, ale po trzech dniach zmartwychwstanie. A mówił zupełnie otwarcie te słowa. Wtedy Piotr wziął Go na bok i zaczął Go upominać. Lecz On obrócił się i patrząc na swych uczniów, zgromił Piotra słowami: „Zejdź Mi z oczu, szatanie, bo nie myślisz po Bożemu, lecz po ludzku”. Potem przywołał do siebie tłum razem ze swoimi uczniami i rzekł im: „Jeśli ktoś chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje. Bo kto chce zachować swoje życie, straci je; a kto straci swe życie z powodu Mnie i Ewangelii, zachowa je”.

Oto słowo Pańskie.

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE    15   WRZEŚNIA   2024

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy:

• w poniedziałek, 16 września, Wspomnienie Świętych męczenników Korneliusza papieża i Cypriana, biskupa;
  • we wtorek, 17 września, Wspomnienie Świetego Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, biskupa oraz Świetej Hildegardy z Bingen, dziewicy i doktora Kościoła
  • w środę, 18 września, święto Św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski
  • w piątek, 20 września, Wspomnienie Świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i towarzyszy;
  • w sobotę, 21 września, Święto Świętego Mateusza, Apostoła i Ewangelisty

Dziś obchodzimy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Modlimy się, by współczesne media służyły przekazowi prawdy oraz dobra.

Dziś na Mszy Świętej o godzinie 11.00. spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej

Zapisy do bierzmowania dziś o godzinie 13.00. Msza Święta i po Mszy Świętej zapisy uczniów I klasy szkoły średniej i wzwyż.

W dniu 27 września, w Miłomłynie o 20.00 w kościele pod wezwaniem Świętego Bartłomieja odbędzie się czuwanie dla młodzieży. Gościem spotkania będzie Pani Patrycja Hurlak. Zachęcamy do udziału, a bliższych informacji udziela ksiądz Grzegorz.

Jest już do dyspozycji kalendarz intencji mszalnych na rok 2025. Prosimy te osoby, które zamawiają większą ilość intencji, aby zgłaszały się do kancelarii parafialnej. Przypominamy, że kancelaria jest czynna w poniedziałki i środy od godziny 15.00 do godziny 17.00, oraz w soboty od godziny 9.00 do godziny 12.00.

W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: śp. Tadeusz Szpociński i śp. Helena Niczyporuk. „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

poniedziałek i środa godz. 15.00-17.00
sobota godz. 9.00-12.00