XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 08.09.2024

Biuletyn Parafialny, Parafia pod wezwaniem Świętego Wojciecha w Prabutach

+ Słowa Ewangelii według Świętego Marka (Mk 7, 31 – 37)

Jezus opuścił okolice Tyru i przez Sydon przyszedł nad Jezioro Galilejskie, przemierzając posiadłości Dekapolu. Przyprowadzili Mu głuchoniemego i prosili Go, żeby położył na niego rękę. On wziął go na bok, z dala od tumu, włożył palec w jego uszy i śliną dotknął mu języka; a spojrzawszy w niebo, westchnął i rzekł do niego: „Effatha”, to znaczy: Otwórz się. Zaraz otworzyły się jego uszy, więzy języka się rozwiązały i mógł prawidłowo mówić. Jezus przykazał im, żeby nikomu nie mówili. Lecz im bardziej przykazywał, tym gorliwiej to rozgłaszali. I przepełnieni zdumieniem mówili „Dobrze wszystko uczynił. Nawet głuchym słuch przywraca i niemym mowę”.

OGŁOSZENIA   PARAFIALNE    08   WRZEŚNIA   2024

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy:

• w piątek, 13 września, Wspomnienie Świętego Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła;
  • w sobotę, 14 września, Święto Podwyższenia Krzyża Świętego;
  • w niedzielę, 15 września, Święto Matki Bożej Bolesnej –  Mater Dolorosa.

Dziś poświęcenie plecaków z przyborami dla uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej na Mszy Świętej o godzinie 11.00.

Dziś taca inwestycyjna.

Dziękuję za „Parafiadę„, która odbyła się w minioną niedzielę (01 września) przy katedrze. Wielkie dzięki wszystkim sponsorom: UMiG w Prabutach, Lodziarnia Państwa Turek „Vanilia” – lody dla dzieci, Zakład Przetwórstwa Mięsnego – Wojciech Zieliński i Spółka – kiełbaski na grilla, Firma Gastronomiczno-Cateringowa Krzysztof Zajdziński – chleb ze smalcem, ofiarodawcy ciast i ciasteczek. W sposób szczególny dzięjuję: PCKiS – za scenę, nagłośnienie i namioty, Szpitalowi Specjalistycznemu w Prabutach – czuwanie nad zdrowiem uczestników, MOSP w Prabutach za zabezpieczenie dobrej zabawy, Zespołowi „Prabuckie Anioły” Rodzinie Lech oraz Parafialnej Scholi Dzieci i Dorosłych – za wykonanie utworów muzycznych – świeckich i religijnych, Nibylandii – za animacje i zabawy. Dziękuję naszym wspólnotom parafialnym: Parafialny Zespół Caritas, Parafialny Oddział Akcji Katolickiej, Odnowa w Duchu Św., Wspólnota Żywego Różańca, Zakon Rycerzy Kolumba. Wszystkim z serca płynące „Bóg zapłać”.

Kancelaria parafialna czynna jest w poniedziałki i środy w godzinach 15.00-17.00 oraz w soboty od 9.00 do 12.00.

Zapisy do bierzmowania: 15 września o godzinie 13.00 Msza Święta i po Mszy Świętej zapisy uczniów I klasy szkoły średniej i wzwyż.

Spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej za tydzień w niedzielę 15 września po Mszy Świętej o godzinie 11.00 w katedrze.

Prabuckie Stowarzyszenie Kresowiaków zaprasza na wycieczkę na trasie Augustów – Szlak Tatarski – Troki – Wilno – Suwalszczyzna – Augustów, która odbędzie się w dniach 27 – 29 września 2024. Koszt 1300 zł od osoby. Szczegółowe informacje pod nr tel. +48 695 711 999.